Naše klbko šťastia Teo

Keď sme sa dozvedeli, že čakáme dieťatko, boli sme tí najšťastnejší rodičia na svete. No už v prvom trimestri sme sa  dozvedeli zdrcujúcu správu, že náš malý balíček radosti nemá v nožičkách vyvinuté ihlicové kosti. Bola to pre nás rana, ale lekári nás ubezpečili, že sa nemáme čoho báť, nakoľko takú vadu je možné napraviť. Horšie by bolo, ak by neboli vyvinuté píšťalové kosti.

Po narodení nášho nádherného synčeka nám lekári oznámili, že sa zmýlili a Teo má vyvinuté ihlicové kosti, ale nemá práve píšťalové, ktoré tak potrebuje. Navrhli nám amputáciu nožičiek. Situáciu sme riešili z každej strany a zhodli sme sa s manželom v jednom: „Nedovolíme, aby nášmu synovi amputovali nožičky.“

Nádej v zúfalstve

Hľadali sme všetky možné informácie po internete, až sme natrafili na rodinu z Poľska, ktorá na tom bola rovnako ako my. Ich dieťa operovali a dnes chodí, behá, jazdí na bicykli. Kontaktovali sme danú rodinu a oni nám dali kontakt na lekára Dr. Drora Paleyho z Floridy. Dohodli sme si s ním stretnutie a zišli sme sa v auguste 2019 v Londýne.

Doktor Dror Paley z Floridy

Doktor Paley je Izraelčan, milujúci lyžovanie, cyklistiku, lezenie po skalách a to hlavné je, že od amputácie končatín zachránil už vyše 250 mužov a žien. Vedie Paley Institute na Floride. Na stretnutí pôsobil veľmi úprimne a prezradil nám, že Teova komplikácia postihuje jedno dieťa z milióna. Kým iné deti v jeho veku už kráčajú, jemu hrozí, že sa na nohy nikdy nepostaví.

Doktor Paley po prečítaní zdravotnej dokumentácie skonštatoval len: „ŽIADNY PROBLÉM.“ Operácia sa dá urobiť spôsobom, že mu presunie ihlicovú kosť na miesto píšťalovej kosti a tá začne rásť a hrubnúť akoby bola píšťala.

Zákrok je možné vykonať len v jeho nemocnici na Floride. Celkovo pôjde o sériu troch operácií, po ktorých bude môcť náš inak zdravý syn chodiť, behať, bicyklovať a veľa iného.

paley-logo-vertical.png

Potrebujeme vašu pomoc

Po dvoch mesiacoch od stretnutia nasledoval po eufórii šok. Celková cena operácií je 365.000€. V tejto sume však nie sú ešte ani náklady na letenky a život na Floride, kam by som sa musela aj so synom Teom odsťahovať na celý rok.

Ak chceme, aby bola operácia úspešná, musí Teo zákroky podstúpiť do konca tohto roka. No vyzbierať potrebnú sumu potrebujeme do 31.8.2020

Takúto vysokú sumu nie sme schopní dať dokopy, preto sme spustili zbierku vo Francúzsku, Poľsku, Írsku a na Slovensku. Napriek všetkému máme zatiaľ len 30% z celej sumy a čas sa kráti. Sme veľmi vďační, za každú finančnú pomoc, ktorú nám ľudia poskytli a poskytnú, preto pevne veríme, že sa suma stihne vyzbierať včas.

Kde môžete prispieť

👉 Transparentný účet:

Číslo transparentného účtu:
2901803360/8330
IBAN: SK8383300000002901803360
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
https://ib.fio.sk/ib/transparent?a=2901803360

👉 Ľudia ľuďom:
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/6933


👉 Pay pal:  https://www.teowinnicki.sk/


👉 Gofundme: https://www.gofundme.com/f/help-teo-to-walk

👉 Eshop: https://www.spolutodokazeme-eshop.sk/

👉Dražobná skupina:  https://www.facebook.com/groups/3478557012215166/

Sleduj ma

© 2020 by Lukas Winnicki

  • Instagram
  • Facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now